در حال بارگیری ...

کانال پلی یورتان

خانه / کانال پلی یورتان
کانال پلی یورتان

کانال پلی یورتان

 

کانال پلی یورتان چیست؟

کانال پلی یورتان(PU: Polyurethane)  و استفاده از آن به عنوان کانال از پیش عایق شده برای سیستم‌های تهویه مطبوع و داکت اسپلیت جهت بهینه شدن کارایی این سیستم‌ها امری بسیار موثر است.

کانال‌های از پیش عایق شده، بسیار سبک می‌باشند و به دلیل داشتن روکش آلومینیومی مقاومت خوبی نسبت به رطوبت دارند. یکی دیگر از مزایای این کانال‌ها نداشتن سرو‌صدا هنگام ساخت و نصب آنها می‌باشد. تنها مشکل کانال‌های از پیش عایق شده، عدم استحکام لازم در مقابل ضربه و فشار می‌باشد و به همین علّت باید در جای مناسب خود و به‌طور صحیح مورد استفاده قرار بگیرند.

مواد پلیمری معروف به پلی اورتان‌ها خانواده‌ای از پلیمرها را تشکیل می‌دهند که در واقع با بسیاری از پلاستیک‌های دیگر متفاوت است زیرا هیچ مونومر اورتان وجود ندارد و پلیمر تقریبا به طور ناموجود در طول ساختن یک جسم خاص ایجاد می‌شود. از نظر سلامت و ایمنی ورق پلی اورتان و پارچه پلی یورتان در برابر واکنش‌هایی که برای آن‌ها ایجاد می‌شود بی خطر هستند؛ با این حال، انواع مدل‌ های پلی اورتان از نظر شیمیایی نمی‌توانند مشکلاتی را برای محیط و افراد به وجود بیاورند.

 

آیا با کاربرد و نحوه استفاده کانال پیش عایق پلی یورتان آشنایی دارید؟

اتلاف انرژی از کانال ها باعث شد تا طراحان به فکر ایجاد ایده و طرحی نو برای کانال پیش عایق بیافتند. عایق کاری به دو شکل انجام می شود؛ یکی قبل از نصب و دیگری بعد از نصب کانال است. عایق کاری بعد از نصب می تواند مشکلات بسیاری را به وجود بیاورد. برای مثال فضاهایی که دارای سقف کم و کوتاه هستند، عایق کاری آنها بسیار سخت تر از سایر فضاها است. به همین دلیل عایق کاری قبل از نصب، بهترین شیوه عایق کردن است.